ŚNIEŻNIK CHALLENGE MTB RACE

Międzygórze, 13.07.2019

DO WYŚCIGU POZOSTAŁO

AKTUALNOŚCI

Od 01.04.2019 rusza rejestracja online na kolejną edycję Śnieżnik Challenge MTB. Obowiązuje limit 300 zawodników i może się okazać, że chętnych w tym roku będzie więcej… Udana współpraca z TREK BICYCLES podczas poprzednich edycji spowodowała, że ta prestiżowa firma została SPONSOREM TYTULARNYM wydarzenia i będziemy mogli zapewnić Wam jeszcze ciekawsze nagrody.

Na trasie też są niespodzianki, bo poprowadzimy Was dla urozmaicenia nowymi single trackami Masywu Śnieżnika :).

Zapraszamy Was i Waszych znajomych do podjęcia jeszcze jednego wyzwania, czyli startu w Śnieżnik Challenge RUN - biegi górskie na dystansach 11 i 21 km. Szczegóły »

Zapraszamy także na profil facebook, gdzie prezentujemy częste aktualizacje i nowości.

 

O WYŚCIGU

Masywów górskich w Polsce jest wiele, wyścigów rowerowych również, lecz jest tylko jeden Śnieżnik i tylko jeden Śnieżnik Challenge!

Śnieżnik Challenge 2019 to III edycja wyjątkowych zawodów rowerowych, które ugruntowały swoją pozycję wśród wyścigów MTB już nie tylko na terenie Sudetów.

Zawody rozgrywane są w Masywie Śnieżnika, jednym z najbardziej dzikich i wyjątkowych zakątków Polski. Teren od jakiegoś czasu staje się coraz bardziej rozpoznawalny jako doskonałe miejsce na narty zimą, ale nawet jeszcze lepsze na rower latem. W latach 2019/2020 realizowany jest w regionie nowy projekt, dzięki któremu udostępnionych będzie ponad 130 km ścieżek rowerowych typu single track.

Centrum wydarzeń to Stacja Klimatyczna Międzygórze, często zwana Perłą Sudetów ze względu na swoją unikalną zabudowę architektoniczną, wyjątkową lokalizację, liczne atrakcje i piękną przyrodę.

Wyścig będzie gratką zarówno dla zawodników jak i amatorów MTB. Dystans MINI jest trasą krótszą (22 km), a przewyższenie blisko 800 metrów gwarantuje odpowiednie wyzwanie dla początkujących i ambitnych amatorów wyścigów górskich.

Dla zawodników o podwyższonych oczekiwaniach, dla których blisko 50 km w trudnym terenie jest tylko kolejnym ciekawym etapem do pokonania przygotowaliśmy trasę MEGA. Przewyższenie sięga tutaj ponad 1500 m, trasa jest bardzo urozmaicona, trudne podjazdy, techniczne wąskie zjazdy - kamienie, korzenie, strumienie, dziki las… Każdy powinien znaleźć coś dla siebie, a wyboru dystansu dokonujemy bezpośrednio na trasie.

Na każdym z dystansów zawodnikom będą towarzyszyć piękne widoki Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, przetestują przy tym fragmenty nowo powstających single tracków, których sieć ma być najdłuższa w Europie! Jako organizatorzy, ale także mieszkańcy i miłośnicy terenu poprowadzimy uczestników przez najbardziej dzikie i nieodkryte miejsca, o których istnieniu dowiecie się tylko od nas i z pewnością wrócicie tutaj, by pokazać je innym…

W poprzednich edycjach mieliśmy zawodników z Francji, Niemiec, Czech, Szwecji, a to pewnie nie koniec... Impreza jest wyjątkowa, dobra wieść się niesie na różne strony kraju i nie tylko. Zapraszamy Was do udziału i wspólnego tworzenia międzynarodowych zawodów, które są istotnym elementem w kalendarzu imprez MTB.

W centrum Międzygórza, przy deptaku do Rezerwatu Wodospad Wilczki powstanie małe „miasteczko rowerowe”, gdzie swoje oferty zaprezentują Partnerzy i Sponsorzy wydarzenia, zagra nam wyjątkowa muzyka, a każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

TRASA

Planowany dystans MINI: 21,6km

Mapa trasy - powiększ »

Profil trasy - powiększ »

GPX trasy - pobierz »

Planowany dystans MEGA: 47km

Mapa trasy - powiększ »

Profil trasy - powiększ »

GPX trasy - pobierz »

ZAPISY ONLINE

Datasport

Zapisz się »

REGULAMIN

Regulamin dostępny tutaj »

SPONSORZY

Trek
Schronisko na Śnieżniku
Kondycja.net - rowery serwis
Colorado
Garmin
High Fitness
Doral - Przetwórstwo Rybne
Atart - reklama i grafika na pojazdach
Staropolanka
Leclerc Kłodzko
Wydawnictwo Compass
Villa Pepita i Titina
Piekarnia Kajzerka
Schronisko PTTK Jagodna

PARTNERZY

MGOK Bystrzyca Kłodzka
GOPR
Lasy Państwowe
Bystrzyca Kłodzka

PATRONAT MEDIALNY

bike - Magazyn MTB
bikeBoard - Magazyn rowerowy
Euroregio Glacensis

KONTAKT

Organizator:
Centrum Śnieżnik, G. K. Łuczaj

Email: biuro@snieznikchallenge.pl
Telefon: 502 525 564